Nekrolog za lidožroutem

zpět

21.03.2017

Zemřel David Rockefeller. Dalo by se říci, že to byl ne až tak bohatý člověk. Jenomže v jeho případě nějaká částka, kterou údajně vlastnil, nebyla až tak důležitá. David Rockefeller byl více, než jen nějakým symbolem. Byl to vizionář Nového světového řádu a hlavní propagátor myšlenek, které měly zbavit lidskou společnost přirozenosti. Byl symbolem zrůdy zvané kapitalizmus a hrdě se k tomu hlásil.

Je otázka, v jakém rozpoložení zemřel. Jestli byl spokojený s tím, čeho dosáhl, nebo nespokojený tím, co zůstalo mimo jeho dosah. V každém případě jeho sen o věčném životě se nakonec proměnil na stejnou věčnost, na jakou se lidé odebírají odedávna. Je otázkou, jestli jej nakonec neproniklo vědomí nesmyslnosti toho, čemu se celý život věnoval.

Připomeňme si jedinou záležitost. Rockefellerové jsou často označováni za filantropy a mecenáše vědy. Tak od počátku 20. století intenzívně podporovali eugeniku, nebo-li umělé šlechtění člověka. Na jedné straně plánovali vyšlechtění vysokých modrookých blondýnů, na druhé straně likvidaci 'defektních nežádoucích linií'. V USA byly sterilizovány tisíce žen, ale mezi navrženými prostředky byly i plynové komory. A tak asi nebude moc divné, když si řekneme, že mezi talentovanými vědci financovanými Rockefellery byl i proslulý doktor Mengele z Osvětimi. Ostatně samotný Hitler prosazoval svoje představy o 'řešení rasové otázky's odkazem na americký výzkum eugeniky. Jen tak mimochodem, není dobré žít v iluzi, že tato zrůdnost v roce 1945 skončila.

Kapitalizmus ve své nejhoší podobě.

zpět


diskuze


příspěvek č. 5: boží mlýny

napsal: Jarda, dne: 04.09.2017 09:22

smrt je zatím jediná spravedlonost na světě, na kterou se nechá spolehnout.

My, co jsme realisté ještě dodáváme "na každou svini se někde vaří voda"

Menu

Zápisky
Úvod
Aktuality
Pospolné zřízení
Kapitalistické zřízení
Bůh synergie
Články
Knihy
Odkazy
Kontakt